KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143387
nr 1514 3387
Erik Byström
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, "En målare". Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
Erik Byström, svensk målare född 1902, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:45:33
100 kr
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)